Zielona wyspa Kauai

Kauai time! Jesteśmy na następnej wyspie Hawajów. Największymi atutami wyspy są wybrzeże Na Pali Coast oraz kanion Waimea Canyon. Możemy opisywać te miejsca dziesiątkami słów, ale żadne je nie opisze lepiej niż te poniższe zdjęcia. Pooglądajcie więc te magiczne wytwory natury.
Kauai z lotu ptaka

Według polecenia znajomych a też licznych artykułów zdecydowaliśmy, że na tej wyspie po raz pierwszy doświadczymy lot helikopterem. Bo co może być bardziej fascynującego niż widoki z perspektywy ptaka? Co więcej, wielka część wyspy jest niedostępna nawet na piechotę. Ta część wyspy, gdzie można podziwiać tylko i wyłącznie wysokie góry zakryte dżunglą, należy do rodziny Robinsonów, która ją kupiła w XVIII stuleciu.

Rezerwacją lotu w internecie z wyprzedzeniem można fajnie zaoszczędzić. Godzinowy lot nas kosztował $200/ osoba. Biznes z lotami na wyspie kwitnie z roku na roku. Coraz więcej spółek oferuje loty, które w niczym zabardzo się nie różnią. Te powalające widoki będą piękne z jakiegokolwiek śmigłowca. My lecieliśmy z Safari Helicopter company.

Na piechotę

Kauai oferuje również sporą liczbę tras trekingowych, gdzie można podziwiać spektekularne widoki i poczuć się troche jak w pralni. Tak, na takich trasach wilgotność dosięga najwyższej skali. Dobra kondycja, pełne buty oraz woda pozwalają bez większych ciężkości dojść do wybranych destynacji. Znaczenie ścieżek jest w sumie bardzo dobre. Trudne zaś jest wybrać trasę z dziesiątek, które są do dyspozycji.

Awa’awapuhi Trail

Nasza pierwsza trasa prowadziła na sam początek Na Pali Coast. Mokre i ślizkie podłoże podczas wycieczki zmusza do pełnej koncentracji, ale po półtorze godziny dotarliśmy do miejsca, gdzie tylko słychać słowa zachwytu „wow”, „amazing”, „awesome”. Sami zobaczcie.

Awa’awapuhi Trail: 11,3 km, 3 godziny

Kalalau Trail

Słynna ścieżka o długości 11 mil (17,7 km) w jedną stronę jest zaliczana do najbardziej wyczerpujących w USA (na skali 1-10 jest oznaczana 7). Zazwyczaj w 3 dni można trasę przejść z własnym ekwipunkiem do campingu. My, tak jak 95 % odwiedzających, wybraliśmy krótszą wersję, więc do pokonania mieliśmy tylko 4 mile. Trasa prowadzi po samej krawędzi Na Pali wybrzeża. Chce się co kilka metrów zatrzymywać i robić zdjęcia, bo naprawdę ciężko uwierzyć, że coś tak pięknego jest przed nami. Końcóweczka jest najlepsza, bo czeka na nas piękna dzika plaża wraz z górską rzeką, którą trzeba przebrodzić.Kulalau Trail: 6,5 km, 3 godziny

Ci z was, którzy planują wycieczki na Kauai, pamiętajcie, by zawsze poczytać wszystki reguły odnośnie kosztów i rezerwacji wjeżdżania/ wchodzenia do parków. Niestety rezerwacje trzeba robić z wyprzedzeniem, ale za to online w kilka minut.