Mglisto w Grand Canyon

Z wygranymi dolarami w kieszeni wyruszamy w podróż do kolejnych destynacji. Tym razem odpoczniemy od miast pełnych ludzi, samochodów, smogu. Jedziemy podziwiać piękna natury. Naszą pierwszą destynacją to cudowne dzieło przyrody zwane Grand Canyon. Zanim jednak uda nam się zobaczyć ten dech zapierający widok musimy przejechać 270 mil. By urozmaicić długi przejazd robimy przerwę nad zaporą Hoover Dam. Wszyscy fani Jamesa Bonda z pewnością przypomną sobie spektakularny skok z krawędzi w otwierającej scenie filmu Golden Eye. Patrz wideo.

Hoover Dam

DSC_0522

Ujęcie z boczkuDSC_0512A tak wygląda zapora i jej okoliceDSC_0501 DSC_0507 DSC_0510

Pechowo w Grand Canyon

Niestety do naszego celu dojeżdżamy po zmroku, dla przyszłości należy planować ze zmianą czasu i wcześnym zachodem słońca (Grand Canyon znajduję się w stanie Arizona a Las Vegas w Newadzie). Z doświadczenia możemy polecić zakwaterowanie w małym miasteczku Tusayan, które znajduje się dokładnie 6 minut jazdy od bram South Rim Parku Narodowego Grand Canyon.

Tabliczka bardzo przydatna dla niektórych zapominalskich (tak jak my), że w stanie Newada płaci czas pacyficzny. Zegarki należy przekręcić! Tablica wita wszystkich wjeżdżających do stanu, ale my jedziemy w drugim kierunku, więc z tablicą oraz z stanem Newada się żegnamy. 

DSC_0532

Drugiego dnia budzi nas rozczarowanie. Mgła, wszędzie. Nie mieliśmy w zamiarze iść jakąś długą turę, ale chociaż chcieliśmy zaglądnąć do kanionu. Po chwili uświadamiamy się, że to nie mgła, ale chmury. Byliśmy na południowej krawędzi (South Rim) a pod nami odkrył się ogromny Grand Canyon. Chmury/mgła były bardzo nisko, z tego powodu w najwyższym miejscu nie było widać ani na czubek nosa. Tak to wygląda kiedy ma ktoś szczęście na pogodę.

DSC_0556

Nie będziemy ukrywać, frustracja osiągała szczyt. Uśmiechy na powyższym zdjęciu są badziej „sztuczne” aniżeli prawdziwe.

Nadzieja nigdy nie umiera

A może dlatego udało nam się zobaczyć Grand Canyon zalany promieniami słonecznymi, ale niestety na niebie wciąż pozostały chmury.

DSC_0581 DSC_0586 DSC_0592 DSC_0655DSC_0654
Cudo, prawda?

DSC_0597 DSC_0631 DSC_0636 DSC_0642

Wzdłuż około 30 mil południowej krawędzi South Rim biegnie droga Desert View Drive. Co kilka mil można zatrzymać się na wyznaczonych parkingach i przejść się kilka metrów do punktów widokowych. Chodzi o spektakularne widoki, które żadnymi słowami na świecie nie można opisać.

Ta wielkość, moc, piękno, czar… człowiek czuje się w takim miejscu jak mała niewidoczna kruszynka.

DSC_0589

Medytacji czas … Genius loci?
DSC_0667

Widzicie tą kruszynkę? DSC_0665

Co zobaczyć

Według naszych przeprowadzonych badań najlepsze widoki można zobaczyć w poniżej wymienionych miejscach (kierunek: ze wschodu na zachód). By zobaczyć więcej patrz mapa.

  • Yavapai Point
  • Mather Point
  • Grand View Point
  • Moran Point
  • Lipan Point
  • Desert View

Wieża widokowa w miejscu Desert View
DSC_0689 DSC_0710

Park Narodowy Wielkiego Kanionu na pewno zobaczymy na własne oczy jeszcze nieraz. Obiecamy. Wrócimy. A spędzimy kilka dni na terenie tego bajkowego parku. Dołączy ktoś do nas? Piszcie pod adres kasiaidanielwpodrozy@gmail.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s