Starbucks jako Willy Wonka i Fabryka na Kawę

W pierwszym wpisie z Seattlu wytłumaczałam jak Starbucks jest połączony z Seattlem (czytaj tutaj). Właśnie dzisiaj zasmakowałam w prawym słowa znaczeniu, że właśnie idea Starbucksu rodzi i rozwija się tutaj – w Seattlu. Patrz wideo.

Marzenia się spełniają. Tym razem chodziło o marzenie dyrektora naczelnego Starbucksu Howarda Schulza, który chciał wykreować „nową generację kawiarni Starbucks”. Miejsce to porywnuje do fabryki czekolady Willy Wonki.

IMG_4845

Dwa lata mineły i dzisiaj została otwarta pierwsza kawiarnia Starbucks połączona z prażalnią kawy oraz pomieszczeniem, w którym przeprowadza się degustacje kawy. Lokal znajduję się w dzielnicy miasta Capitol Hill, 9 ulic od pierwszej kawiarni z roku 1971. Starbucks tak przedstawił nową markę Starbucks Reserve Roastery and Tasting Room.

CEO Starbucksu: „Wszystko, co kiedykolwiek zrobiłiśmy doprowadziło nas do tego punktu.”

starbucks_reserve_roastery_(28)Image belongs to Starbucksstarbucks_reserve_roastery_(29)Image belongs to Starbucksstarbucks_reserve_roastery_(71) Image belongs to Starbucksstarbucks_reserve_roastery_(108)Image belongs to Starbucks

Doświadczenia z kawą oraz filozofią tej firmy chyba mam dosyć spore. Pracowałam w jednej z kawiarni Starbucks w Pradze. Jak każdy partner firmy (wszyscy pracownicy firmy nazywani są partnerami) ukończyłam szkolenie i pochłonęłam ideologię Starbucksu. Epizoda pracy oraz zafascynowania marką skończyła się a teraz trzeźwo oraz rozsądnie podchodzę do całego konceptu. Organizacji w stu procentach nadal kibicuję i wiem, że chodzi o jakościowy produkt a głównie genialne usługi.

Mój dzisiejszy wybór:

IMG_4881

Dlatego postanowiłam pójść i sprawdzić, co nowego Starbucks wymyślił i jak sobie radzi. By nie zanudzać, streszczę moje spotrzeżenia.

Powstał według mnie genialny koncept, który będzie przyciągał mnóstwo osób. Prażalnia kawy jest połączona ze sklepem sprzedającym jedyną w swym rodzaju kawę, gdyż właśnie w tym miejscu są ziarenka kawy prażone przed oczami klientów i tylko tutaj są sprzedawane (w przyszłości będzie można zakupić paczki z kawą w internecie). Również tutaj jest kawa pakowana do opakowań.

IMG_4860IMG_4848

IMG_4846 IMG_4849 IMG_4850 starbucks_reserve_roastery_(83)

Image belongs to Starbucks

Kawę można spróbować a to na wiele sposobów. Kawiarnia w budynku oferuje szeroki zakres sposobów parzenia kawy oraz podania: espresso, coffee press, pour-over oraz brewed (przepraszam nie znam się na polskiej terminologii).

starbucks_reserve_roastery_(82) Image belongs to Starbucksstarbucks_reserve_roastery_(103)

Image belongs to Starbucks

Degustacja kawy przeprowadzana jest w specjalnym pomieszczeniu. Każdy z gości może sobie zamówić tasting i spróbować różne gatunki kawy, które były podczas paru ostatnich dni prażone w tym miejscu.

IMG_4856

Sami zobaczcie jak Starbucks Reserve wygląda:

IMG_4853 IMG_4855 IMG_4866 IMG_4878 IMG_4887 IMG_4891

Mój dzisiejszy wybór był taki:

IMG_4852

W roku 2015 ponad 100 Starbucks Reserve Roastery and Tasting Room ma być otwartych w całych Stanach Zjednoczonych. Ciekawe, czy też kiedyś takie miejsce będzie się znajdowało w Europie.

W wpisie były wykorzystane oficialne zdjęcia Starbucks oraz me własne zdjęcia fotografowane telefonem komórkowym iPhone.

2 myśli w temacie “Starbucks jako Willy Wonka i Fabryka na Kawę”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s