Jak wyglądał Halloween?

Halloween, noc pełna magii za nami. Przeżycie prawdziwego Halloweenu w współczesnej kolebce tej imprezy zmieniły moje dotychczasowe mniemanie o tym święcie. Nie będę kłamać. Nigdy nie byłam fanem tego święta, bo nie rozumiała PO CO takie święto w ogóle istnieje. Jednak przeżycie czegoś nowego a naprawdę autyntecznego może zmienić pogląd niejednego z nas.

Krótko i do tematu. Przygotowania na Halloween trwają od samego początku września. Tak jak dla polskich czy też czeskich dzieci ważny jest dzień, gdy Święty Mikołaj przyjeżdża na swych saniach, by swym podopiecznym rozdać prezenty, tak samo Halloween jest odebierany w USA. A przecież wszyscy wiemy, że w USA tylko Santa Claus przynosi podarunki na Boże Narodzenie. A u nas? Święty Mikołaj a w Wigilię Bożego Narodzenia Jezusek czy też dla niektórych Aniołki/ Aniołek.

Dzieci przebierają się do kostiumów i wyruszają w sąsiedzctwie z kolędą. Według tradycji każdy maluch (czy też teenager) mówi do swych sąsiadów: Trick or Treat (Psikus lub Słodycz). I wtedy właśnie dzieciom są rozdawane małe słodycze w zamian by im maluchi żadnego psikusa nie zrobili. Dzieci zaczynają odwiedzać sąsiadów koło godziny 18 o zmierzchu.

Najlepiej jak sami zobaczycie…

IMG_0025 IMG_0026 IMG_0027 IMG_0029 IMG_0030 IMG_0032 IMG_0033 IMG_0034 IMG_0035 IMG_0038 IMG_0043Każdy z kostiumów był genialny! Dwulatki, trzylatki, czterolatki, pięciolatki …. aż piętnastolatki. Na naszym progu zawitało spooooro dzieci. Rozdaliśmy cztery kilogramy słodyczy!

A teraz pokaz, jak dorośli Amerykanie bawią się w Halloween:

IMG_0008 IMG_0009 IMG_0010 IMG_0013 IMG_0014 IMG_0015 IMG_0017 IMG_0019 IMG_0050 IMG_0052 IMG_0053 IMG_0054 W naszych sąsiedzctwie para gejów każdorocznie organizuje dużą Halloweenską imprezę. Powyżej umieszczone zdjęcia, to kilka ujęć z ich domu a też ogrodu. Na naszej ulicy chodziło na atrakcję numer 1 a więc nie mógło nas tam zabraknąć.

Krótko mówiąc: przeżyciem zmieniłam pogląd na całą sprawę Halloweenu (ale chyba tylko w ramach USA i Kanady, u nas bądźmy wierni Wszystkim Świętym).

Halloween za nami a tuż przed nami Thanksgiving!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s